top of page
hruska.png

Teriyaki udon nudle jako od šéfkuchaře

Uvařit si doma asijské jídlo není jen tak. Základem je vždy dobrá omáčka, jejíž příprava dá ale zabrat. Proto v Živině ve spolupráci se Štěpánem Návratem, majitelem restaurace Pru58 a Café Buddha, připravili různé asijské omáčky za vás. Jídlo jako z restaurace si tak uděláte doma za pár minut a za třetinu ceny. Základem je Teriyaki omáčka. Není to nic jednoduchého, ale v Přerově jsme Teriyaki omáčku uvařili už za vás.
Suroviny na 2 porce:

  • 400 g předvařených udon nudlí

  • Teriyaki omáčku (1/2 skleničky pro výraznější chuť, 1/3 skleničky pro míň výraznou chuť, třeba když vaříte pro děti)

  • 200 g tofu (nebo maso: kuřecí, kachní, hovězí...)

  • Zeleninu, co lednice dala (např. mrkev, pórek, červená cibule, výhonky nebo klíčky, paprika)Postup:


Na plně rozpálené pánvi na nearomatickém oleji (použijeme slunečnicový nebo řepkový) orestujte tofu (nebo jakékoliv maso: kuřecí, kachní, hovězí) tak, aby bylo orestované, ale vevnitř ještě syrové či medium. Během přidávání dalších ingrediencí se tofu dostatečně ještě provaří. Poté přidáme předvařené udon nudle a zarestujeme je. Po minutě restování začneme přidávat jednotlivou zeleninu nakrájenou na 1-2 cm kousky. Dáváme po hrsti od každé. Pórek, mrkev, červená cibule, výhonky, paprika a další zeleninu, co lednice nebo sezóna dala.


Ještě před omáčkou přilejeme 1 dcl vody a pak teprve Teriyaki omáčku. Přidáváme cca 1/3 -1/2 skleničky dle toho, jak výraznou chuť udon nudlí požadujete. Za občasného míchání necháme nudle se zeleninou v Teriyaki omáčce povařit. Kdo je omáčkový, nandavá udon nudle dříve, případně je necháme ještě chvíli zredukovat, pokud to máte rádi mazlavější.


Uběhlo sotva 15 minut a jde se servírovat. Teriyaki udon nudle zasypejte opraženým sezamem, nadrobno nakrájenou jarní cibulkou nebo výhonky.


NÁŠ TIP:

Čerstvé udon nudle nechte projít minutku, dvě varem v osolené vodě. Poté vodu slijte a nudle přidejte dle receptu. Zajistíte tak, že vám nudle nezůstanou uvnitř příliš tuhé a ani se nepřevaří.


Na Teriyaki udon nudle budete potřebovat:


Comentarios


jablko2.png
bottom of page