top of page
hruska.png

Slavíme 3 roky! Jak je zpětně vnímá zakladatel Scuku Kamil?

Oslavili jsme třetí narozeniny! To, co na začátku naší scukové cesty vypadalo jako těžký a v jednu chvíli i nemožný cíl, se nám splnilo. Každý týden vám můžeme nabízet farmářské dobroty! :-) Při této příležitosti jsme v rychlosti vyzpovídali našeho zakladatele Kamila, abychom věděli, jak celé ty tři roky vnímá a na co je nejvíc pyšný.Jak Scuk po těch třech letech vnímáš? Jde stále tou cestou, jakou jsi ho chtěl od začátku vést?


Byla to neuvěřitelná jízda a stále je. Vlastně pořád nedokážu uvěřit, že se nám povedlo dojít až tam, kde teď jsme. Máme za sebou hodně radostných i náročných momentů a všechny se nám povedlo zvládnout. Za to patří dík celému týmu.


Od začátku fungování Scuku bylo naší misí podpořit menší farmáře a výrobce a to se nám myslím po celou dobu daří. Nyní jich sdružujeme víc než 280 a stále přibývají další. Pro mnohé z nich je Scuk.cz hlavní cestou, jak své výrobky dostat mezi zákazníky.


Další věc, které jsme chtěli dosáhnout bylo to, abychom mohli nabídnout farmářské výrobky po celé republice. A Nákupních skupin máme napříč naší zemí už víc než 500. To považuju za ohromný úspěch.


Na co jsi za tři roky fungování Scuku nejvíc pyšný?


Největší radost mi dělá náš tým. Opravdu se nám povedlo dát dohromady skvělou partu lidí, která do toho dává srdce. Cením si především toho, že když je potřeba, všichni bez zaváhání zaberou. Součástí týmu jsou pro mě zároveň i Organizátoři Nákupních skupin, bez kterých by Scuk vůbec nebyl tím, čím dnes je.


A samozřejmě to, že jsme dokázali na trh přinést novou a především smysluplnou službu. Z toho přínosu pro společnost, kde už Scuk má své stabilní místo, jsem neuvěřitelně nadšený.


Co se podle tebe během těch tří let nejvíc povedlo?


Kromě toho, co jsem už zmiňoval, Dobroty pro dobro. Tenhle dobročinný projekt, kdy Organizátoři pořádali ve svých Skupinách sbírky potravin pro potřebné ze své lokality, jsme spustili před Vánoci v roce 2020. Přivedli nás k němu Organizátoři, kteří podobné akce organizovali na vlastní pěst ještě předtím a patří jim tak ohromné díky. Vidím v něm ohromnou hodnotu a určitě bych ho chtěl letos zopakovat.


Je něco, co jsi vůbec nečekal, že bychom mohli za tak relativně krátkou dobu provozu dokázat?


Asi bych na začátku nečekal, že po třech letech budeme mít už 500 výdejních míst a pokryjeme tak velkou část republiky. Je pravda, že se to hodně zvedlo během první vlny covidové krize, ale ten nárůst vnímám s každým dalším měsícem. I to, že se k organizování nákupů postupně přidává tolik lidí, mi říká, že co děláme, má smysl.

0 komentářů

Comments


jablko2.png
bottom of page