top of page
hruska.png

Snadný a rychlý dezert: Kokosová panna cotta

Dejte se do přípravy panna cotty. Tenhle typický italský dezert máte za chvilku hotový, jen si dejte pozor, abyste si nechali dost času na ztuhnutí.

Budete potřebovat:

Na ozdobu:

  • 100 g ovoce dle chuti (jahody, maliny, borůvky)

  • 1 smetana ke šlehání (můžete zvolit i rostlinnou alternativu)

Postup:

V hrnci zahřejeme kokosové mléko a nalámeme do něj hořkou čokoládu. Po chvíli přidáme předem namočené a vyždímané plátky želatiny. Za stálého míchání vyčkáme, dokud směs není dokonale hladká. Ke konci varu ještě přidáme med a promícháme. Přelijeme do mističek a necháme v lednici ztuhnout. Ozdobit můžete šlehačkou, ovocem nebo ovocným rozvarem.


Náš TIP:

Panna cottu můžeme mimo sezónu ovoce dozdobit i nasekanými ořechy nebo nastrouhanou čokoládou.

Může se vám hodit:Kdo tento recept připravil?

Recept vznikl ve spolupráci s nutriční poradnou S láskou dělané. Jak na přípravu domácí panna cotty pro vás sepsala Lucie Paulusová, DiS.

Lucie Paulusová, DiS


Zdravá strava není pouze o počítání kalorií a striktních dietách, ale především o funkční výživě, která vede k prevenci nemocí a ke zlepšení zdravotního stavu. Pomáhám ve své poradně v Pardubicích klientům nejen s redukcí váhy, ale i s celkovou péčí a přístupu ke zdraví. Ke každému přistupuji individuáls ohledem na jeho zdravotní stav, stravovací zvyklosti a životní styl.


Abych mohla svým klientům poskytnout komplexní péči, začala jsem se před pár lety zajímat o psychosomatiku, nyní také o funkční medicínu a výživu, která mě zaujala svým celostním pohledem na lidské tělo a propojení těla, mysli a duše. Funkční medicínu vnímám jako možnost volby, hledání rovnováhy a vlastní cesty, kdy každý sám má možnost na sobě pracovat a nastartovat tak proces sebe-léčení. V současné době jsem nutriční terapeutkou ve své poradně v Pardubicích, na klinice Institutu funkční medicíny a výživy v Praze a také v LDN v Rybitví. Mojí vášní je příroda, dobré jídlo, pohyb a jóga. Praktikuji půsty, otužování, zaměřuji se na spánek, dýchací techniky a metody sebepoznání :-)


Nutriční poradna

Pichlova 649

53002 Pardubice

0 komentářů

Comments


jablko2.png
bottom of page