Vyhledat
  • Kateřina

Recenze: Stojí vegan burgery Black Kale za ochutnání?

Rostlinné alternativy masa jsou trendem posledních let a nejvíce vidět jsou především rostlinné burgery. Ty se nedávno objevily i na Scuku od výrobce Black Kale, a to ve verzi z batátů, červené řepy, seitanu a špenátu. Který z těchto čtyř v hodnocení naší kolegyně Káti zvítězil? A zvládnul by některý zaujmout i zatvrzelého milovníka masa?Burgery Black Kale mě upoutaly hned, jak se zařadily do nabídky. Třebaže na Scuku alternativ masa seženete více, tyhle jsou svou čerstvostí a složením zcela unikátní. Čerstvost je na burgrech znát hned po vyndání z obalu, kdy je vidět, že nejde o žádný prefabrikát. Především u řepového a špenátového burguru jsou ve struktuře znát celé kusy zeleniny.


V popisu produktu doporučuje výrobce burgery opéct na pánvi nebo v troubě. Vyzkoušela jsem obě varianty a zajímavější mi asi přišlo opečení na pánvi. Možná za to mohl použitý tuk, který lépe rozvinul chuť a na několika místech burgery hezky dozlatova opekl. V troubě se oproti tomu propekly rovnoměrně a kůrčičku jsem u nich postrádala.


A jaké tedy burgery byly? Jedním slovem překvapující, a to v nejlepším slova smyslu. Mají výraznou chuť, nerozpadají se a především nejsou suché, a to ani když se na pánvi nechají o trochu déle, než by měly. Nejvíc jsem ale na každém z nich oceňovala, že jsem po každém soustu přesně věděla, co jím. Jelikož se výrobky skládají jen z několika surovin, můžou všechny složky, nebo především ty hlavní, opravdu vyniknout.


Batátový tex-mex burger


Tex-mex burger je prý mezi zákazníky Black Kale jedním z nejoblíbenějších. I mě oslovil, i když ostatní alternativy zaujaly víc. Strukturu má opravdu hutnou, což odpovídá kombinaci batátů a bílých fazolí, které jsou ve složení zastoupeny nejvíce. Potěšila mě jemná pikantnost chilli a to tím spíš, že ne vždy byla znát. Nevím, jestli to byl záměr, ale burger byl pálivý jen na několika místech a ne rovnoměrně. O to bylo ale bylo každé sousto zajímavější. Nemusíte se ovšem bát, že by vám po ochutnání shořely chuťové pohárky :-) Pálivost je opravdu velmi jemná a spíš jen příjemně polechtá na jazyku.


Řepový well done burger


Burger z řepy mě oslovil asi nejvíc. Je krásně šťavnatý a kromě řepy v něm lze rozeznat i koření, které je výrazné, možná i trochu štiplavé a perfektně celou chuť podtrhuje. Řepa je nastrouhaná nahrubo, díky čmuž působí konzistence trochu víc masově než čistě zeleninově. Rozhodně ho doporučuji zkusit i jen tak s kaší nebo hranolky a dipem.


Protože by řepa nedržela jen tak pohromadě, hledala jsem v chuti i nějakou složku, která by nahradila vejce jako pojidlo. To zastupují namleté ovesné vločky bez lepku. Jsou ale tak jemné, že je rozeznáte, jen když jejich chuť hledáte a celkový zážitek nijak neruší.


Seitanový steak burger


Seitan je mou oblíbenou alternativou masa a ani v této formě mě nezklamal. Tenhle steak burger dokonale drží tvar a strukturou i chutí působí možná i trochu karbanátkově. I v restauraci Black Kale se jedná o favorita a musím říct, že právě tenhle by podle mě zaujal milovníky masových burgerů nejvíce.


Kromě seitanu neboli pšeničné bílkoviny najdete ve složení i cibuli, sóju a koření. Díky velkému množství bílkovin opravdu zasytí a spolu s bulkou a zeleninou tvoří perfektní spojení chutí. Výrobce jej doporučuje doplnit ještě o avokádo. To jsem bohužel neměla, ale nepochybuju, že by burger podtrhlo chuťově i vizuálně.


Špenátový Popeye burger


Špenátová verze burgeru mi ze všech variant připadala asi nejméně zajímavá. V jeho chuti totiž není cítit o moc víc než právě špenát. Součástí sice jsou i kukuřičná zrna a cibule, ale ty zelené listy spíše jen doplňují. Stejně jako u řepového burgeru, bylo v chuti jemně znát pojidlo, které nebylo nijak rušivé.


Burger ale rozhodně nebyl špatný a milovníkům špenátu či Pepka námořníka, po kterém je tenhle burger i pojmenovaný, udělá rozhodně radost. Zaujmout by mohl také ty, kteří si hlídají jídelníček, protože má poměrně nízkou kalorickou hodnotu.logo2.png

Kontakt

730 561 360
zakaznici@scuk.cz

 

  • Facebook
  • Instagram - Gray Circle

© 2020 Scuk.cz, všechna práva vyhrazena

  • Facebook - Gray Circle
  • Instagram - Gray Circle