top of page
hruska.png

3 důvody, proč byste měli pít filtrovanou vodu

Voda je základním stavebním kamenem našeho těla a hraje klíčovou roli v mnoha životně důležitých funkcích. Správná hydratace pomáhá udržovat správnou teplotu těla, podporuje trávení a vstřebávání živin, zlepšuje funkci mozku a koncentraci, a také pomáhá odplavovat toxiny a odpadní látky z těla. Nedostatek vody může vést k dehydrataci, která může způsobit únavu, podrážděnost, bolest hlavy a dokonce i vážné zdravotní problémy.3 důvody, proč byste měli pít filtrovanou vodu

Proto je důležité dodržovat vyvážený pitný režim a pravidelně pít dostatek vody během dne, aby se udržela optimální hydratace. Hlavně byste se ale měli zaměřit na to, jakou vodu pijete, neboť to je také zcela zásadní pro vaše zdraví. Máme pro vás hned 4 důvody, proč byste po sklenici nefiltrované vody z kohoutku již nikdy neměli sáhnout.


1. Ochrana před nečistotami a chemikáliemi

Běžná pitná voda může obsahovat nečistoty a chemikálie, které mohou poškodit zdraví. Filtrační systémy odstraňují nežádoucí látky, jako jsou chlor, těžké kovy, pesticidy a další kontaminanty, což zajišťuje, že voda, kterou pijete, je čistá a bezpečná.


2. Lepší chuť a vůně a zdravotní benefit

Některé vodní zdroje mohou mít nepříjemnou chuť nebo zápach způsobený přítomností různých látek. Filtrovaná voda často chutná lépe a má příjemnější vůni, což může zlepšit váš celkový zážitek z pití vody a motivovat vás k pití většího množství vody každý den.


3. Ekonomické a ekologické výhody

Investice do filtračního systému pro vodu může na první pohled působit jako výdaj, ale na dlouhodobém horizontu vám může ušetřit peníze. Máte-li k dispozici filtr, nemusíte kupovat balenou vodu, což snižuje množství plastových lahví a obalů, které končí na skládkách nebo v oceánech, což je ekologicky příznivá volba, kterou ocení i vaše peněženka.


Nemusíte však kupovat balenou vodu po litrech. Vyzkoušejte přírodní způsob filtrace vody pomocí šungitových kamenů nebo binchotanové tyčinky s aktivním uhlím.

0 komentářů

Comments


jablko2.png
bottom of page