Vyhledat
  • Kateřina

Recept: Bramborový krém pro zahřátí

O slovo se pomalu hlásí podzimní teploty a v takovou chvíli se málo co vyrovná talíři horké polévky. Na zahřátí pro vás máme skvělou alternativu bramboračky - bramborový krém. Je jemnější, rychle hotový a ani k němu nepotřebujete hříbky.

Ingredience na 4 porce:

Polévka:

400 g brambor

2 lžíce másla

2 mrkve

2 cibule

kousek celeru a petržele

100 ml smetany

2 lžíce másla

sůl a pepř

muškátový oříšek


Na dozdobení:

petrželka

klobása

2 plátky (toustového) chleba na krutony


Postup:

Brambory a kořenovou zeleninu oloupejte. Brambory zatím dejte stranou a kořenovou zeleninu restujte několik minut na kousku másla. Poté k ní přidejte pokrájenou cibuli a společně duste, dokud cibule nezesklovatí. Zeleninu zalijte litrem vody, počkejte až začne vřít, přidejte brambory, sůl, pepř a špetku muškátového oříšku a nechejte 10 minut vařit.


Mezitím nakrájejte chleba na kousky a na pánvi jej opečte na zbytku másla dozlatova. Stejně tak opečte pokrájenou klobásu a dejte stranou. Na klobásu už žádný tuk používat nemusíte. Vypeče se ho z ní dostatek a klobása se nebude v průběhu připalovat.


Až se brambory uvaří, odeberte jednu naběračku brambor a zeleniny a dejte ji stranou. Zbytek polévky rozmixujte tyčovým mixérem. Nyní můžete vrátit odebranou zeleninu a brambory a případně polévku dosolit, pokud je ještě třeba. Přidejte smetanu a nechte ještě 5 minut prohřívat.


Servírujte ozdobené krutony, opečenou klobásou a petrželkou.

logo2.png

Kontakt

227 272 210
zakaznici@scuk.cz

 

  • Facebook
  • Instagram - Gray Circle

© 2020 Scuk.cz, všechna práva vyhrazena

  • Facebook - Gray Circle
  • Instagram - Gray Circle