top of page
hruska.png

Ekočističe Cleanee: Děláme něco dobrého i pro ty, co tu budou po nás

Ekologická drogerie Cleanee je 100% přírodní, zcela odbouratelná a také šetrná k naší i zvířecí pokožce. Abychom vám Cleanee trochu víc představili, zeptali jsme se Verči, která je ve společnosti pravou rukou, zda jsou zdejší ekoprodukty srovnatelné s konvenčními čističi nebo na to, kde hledají při výrobě inspiraci.Čističe Cleanee jsou na světě už přes 5 let. Jak jste s jejich výrobou začali?

Cesta Cleanee se začala psát v roce 2017, kdy se potkali naši dva zakladatelé - Mauricio Espinosa a Bohuslav Dospěl. Setkali se na výdejním místě Bohuslavova e-shopu, kam si Mauricio přišel pro destilovanou vodu k výrobě prototypů ekologických čističů. Pro tuto myšlenku se Bob tak nadchnul, že se rozhodli vytvořit společný projekt. Mauricio měl základní ideu a Bob zázemí fungující firmy, což se ukázalo jako ideální kombinace. Společnými silami vytvořili první produkty a rozšířili existující výdejní místo Bohuslavova e-shopu tak, aby zde mohli prodávat i ekodrogerii.


Uvědomujeme si, že v posledních letech je nabídka ekologické drogerie širší než kdy dřív. V čem jste se u svých produktů snažili o unikátnost?

Jedinečnost našich produktů tkví především ve 100% přírodním složení a v účinnosti, která se dokáže vyrovnat i chemickým čističům. Všechny výrobky jsou biologicky rozložitelné, šetrné k lidské i zvířecí pokožce a celkově k přírodě. Dokáží navíc účinně čistit i bez přítomnosti jakékoliv chemické nebo jinak dráždivé látky, jako je například alkohol.


Všechny suroviny, které používáme, jsou v potravinářské kvalitě, takže je můžete využít i v místech či na předmětech, které přicházejí do styku s potravinami. Třeba na kuchyňské lince, dětské židličce nebo psí misce. Naše přírodní čističe hygienicky odstraní všechny nečistoty a povrchy zachovávají dlouhodobě odolné vůči další kontaminaci.


Vymýšlíme a testujeme nové produkty s vědomím, že chceme přispět ke změně současných ekologických problémů. A zároveň tak děláme něco dobrého i pro ty, co tu budou po nás.

Měli Mauricio s Bohuslavem už od začátku představu o tom, jaký typ čističů chtějí vyrábět?

Ano, celá jejich společná cesta začala s vidinou toho, že budou tvořit ekodrogerii. Původní záměr byl dokonce ještě ekologičtější. Kromě výroby přírodní drogerie, která má skvělé čisticí a hygienické účinky, chtěli také snížit množství obalů tím, že by prodávali pouze jeden univerzální čistič ve formě koncentrátu, který by si každý ředil doma dle svých potřeb. Zatím ale není moc zákazníků, kteří tuto myšlenku sdílejí. Proto jsme rozšířili portfolio produktů na konkrétní použití a postupně jej rozšiřujeme dál. Z původních dvou čističů se naše portfolio rozšířilo na téměř 100 produktů ekodrogerie a přírodní kosmetiky. I přesto se myšlenky ekologičtější a udržitelnější varianty nevzdáváme a víme, že tato doba jednou přijde.


Máte pravdu, že je vaše nabídka velice široká. Hledáte před výrobou inspiraci i ve vlastním životě, nebo vycházíte především z toho, jakou zpětnou vazbu vám předají zákazníci?


Je to spíš kombinace všeho. Rozhodně se ale inspirujeme i ve svém životě. Třeba hygienický odstraňovač skvrn a zápachu Eco Pet vznikl díky tomu, že si náš pan jednatel pořídil černého labradora Toscu. Tosca je velice přátelský a občas nám i zpříjemní pracovní den :-) V jeho štěněčím období se ale nedalo vyhnout nějaké té loužičce. A právě díky Eco Pet čističi už loužička ani zápach nebyl problém.


Obecně má ale celý náš tým Cleanee plnou hlavu. Jeden z nás si dokonce jednou omylem vyčistil zuby naším čističem na hračky namísto zubní pasty :-)


Naše motto je: Měníme svět čištění!

Pro zajímavost, jaké své produkty byste zákazníkům doporučili vyzkoušet jako první?


Určitě univerzální přírodní čistič, který je ideální na běžné čištění prakticky čehokoliv. Snadno se setře z povrchů a není nutné ho oplachovat vodou. Navíc ho pořídíte i v několika ovoněných variantách, takže si úklid zpříjemníte i vůní 100% přírodních esenciálních olejů. Pouze na skleněné povrchy je lepší využít speciální čistič na okna.


Naším dalším velkým oblíbencem je přírodní čistič na kuchyň. Je vhodný nejen na kuchyňskou linku a varnou desku, ale také na čistění trouby nebo zapečených plechů. Hodí se k čistění pracovní desky po zpracování syrového masa a odstraňuje nečistoty ve formě rostlinných barviv, které jsou například v červené řepě, kari, červené paprice nebo mrkvi. Tato barviva povrchy v kuchyni často nepříjemně zanesou a těžko se jich zbavujeme. Jako třetí produkt musíme zmínit přírodní čistič koupelen. Skvěle leští koupelnovou sanitu a nerezové doplňky. Na povrchu zanechává neviditelnou hygienickou vrstvu, na které se nedrží voda ani nečistoty.


Co vyzkoušet jako první:


Kdo pro vás píše příběhy farmářů a výrobců?


„Jmenuji se Káťa a ve Scuku se věnuji marketingu. Za 3 roky, co zde pracuji, jsem se mohla seznámit s příběhy mnohých farmářů i výrobců. Každý z těchto příběhů je jedinečný a ukazuje, jak dlouhá cesta k výrobě našich oblíbených dobrot vede. A abyste se s nimi mohli seznámit i vy, postupně vám je představím. Z vlastní zkušenosti totiž vím, že naši farmáři i výrobci mají co říct.“


Kateřina Žabka

Ta, co se věnuje marketingu

0 komentářů

Comments


jablko2.png
bottom of page